Różnice pomiędzy aparthotelem a condohotelem

0 0
Read Time:2 Minute, 27 Second

Inwestycje w nieruchomość przybierają różnorodne formy. W odpowiedzi na zainteresowanie i potrzeby turystów, w Polsce coraz bardziej popularne są aparthotele i condohotel nad morzem. Czym się różnią i na które z nich warto się zdecydować? Sprawdzamy.

Czym jest aparthotel?

Aparthotel to dosłownie kompleks apartamentów, który znajduje się w obiekcie hotelowym. Wyróżnia się np. wysokim standardem czy przemyślanym projektem, który jest odpowiedzią na potrzeby wymagających użytkowników. Najczęściej jest to przestronne mieszkanie lub apartament z aneksem kuchennym. Czym zatem różni się ono od tradycyjnego hotelu czy pensjonatu? Na pewno tym, że do dyspozycji turystów jest obsługa, która znajduje się na terenie obiektu, a lokale często posiadają część kuchenną. SPA, basen, zamawianie jedzenia do pokoju, zabiegi na ciało i twarz to tylko niektóre z propozycji, z jakich mogą korzystać goście hotelowi.Mogą mieć też znacznie wyższy standard, jeśli chodzi o wyposażenie i urządzenia.. Standard oraz dodatkowa obsługa jest zależna od konkretnego obiektu hotelowego.

Aparthotele w Polsce najczęściej wynajmuje się krótkoterminowo, jednak są one też przeznaczony dla tych klientów, którzy chcą spędzić dłuższy czas np. nad morzem. Charakter pobytu może być stricte biznesowy albo prywatny.

Condohotel – czym się wyróżnia?

Condohotel to kompleks pokójów hotelowych lubapartamentów hotelowych, który z wyglądu nie różni się od standardowego hotelu, poza tym, że posiada wielu właścicieli.. Ma miano często dość luksusowego, ze względu na dostęp do usług na najwyższym poziomie, jak w przypadku hoteli pod marką Crowne Plaza Resort. Pomieszczenie jest z reguły wyposażone tak tradycyjny pokój hotelowy i w większości przypadków nie posiada aneksu kuchennego. Właśnie dlatego aparthotel częściej kojarzy się z mieszkaniem a condohotel to prostu hotel. Czasem też sami inwestorzy przez jakiś czas korzystają z lokalu, a następnie wynajmują go turystom. Co do zarządzania, właściciel lokalu nie musi przejmować się obsługą, która należy do jednego operatora . Coraz częściej popularny jest condohotel nad morzem, co jest dobrą opcją dla inwestorów, którzy chcą zdywersyfikować portfel swoich inwestycji. Można zarówno korzystać z niego samemu, jak i wynajmować na dłuższy i krótki czas, aby inwestycja się zwróciła.

Czym różni się condohotel od aparthotelu?

Często terminy te stosowane są zamiennie.Pierwszy z nich charakteryzuje się tym tym, że klientowi wynajmowane jest osobno wyznaczone pomieszczenie w obiekcie hotelowym, czyli pokój hotelowy. Lokale aparthotelowe mogą posiadać kuchnie. Cały obiekt condo- czy aparthotelowy może mieć więc kilkadziesiąt lokali pod wynejmnależących do np. różnych inwestorów. Dziś różnice między aparthotelem czy condohotelem praktycznie się zatarły.

Oba te wyrażenia nie mają też swojego statusu prawnego, choć ta sytuacja może się jeszcze zmienić. Nazewnictwo może też zależeć od konkretnego inwestora. Trzeba jednak przyznać, że condohotel nad morzem np. Baltic Wave to będzie wysokiej klasy obiekt hotelowy z dostępem do pełnej infrastruktury. Ze względu na to, że lokale dwu i trzypokojowe przypominają pomieszczenie mieszkalne, mają również aneks kuchenny do dyspozycji klientów czy inwestorów. Właściciel lokalu może korzystać z nawet 30 dni pobytu właścicielskiego,ale o chęci skorzystania z takiego pobytu musi powiadomić operatora z wyprzedzeniem. Zarządca budynku musi więc wiedzieć, w jakim okresie ma zajmować się wynajmem nieruchomości.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Poprzedni post Dlaczego oszustwa SMS są tak popularne?
Następny post Czy warto działać w programach partnerskich?