Praktyczne zakupy i rosnąca inflacja – to powinieneś wiedzieć

0 0
Read Time:1 Minute, 43 Second

W czasach, kiedy inflacja szaleje, zaczynamy zastanawiać się jak żyć. Wzrost cen produktów, które są nam niezbędne do życia codziennego można zauważyć niemal każdego dnia. Czy istnieje sposób, aby robić zakupy w sposób bardziej praktyczny? Oczywiście, że tak.

Wpływ inflacji na codzienne zakupy

Pewnie teraz większość zada sobie pytanie, ale jak to zrobić? Przede wszystkim planowanie listy zakupów, co wielu doradców powtarza za każdym razem, kiedy pojawia się temat oszczędności. Trzymanie się tej listy zapewni, że nie kupimy nic więcej, ale nie sprawi, że kupimy taniej.

Druga kwestia to porównywanie cen. Dzięki temu można zauważyć, że czasami sklep, w którym od lat robimy zakupy jest droższy od sklepu, który znajduje się w innym miejscu. W obliczu rosnącej inflacji, każda złotówka ma znaczenie. Trzecim sposobem jest większa analiza gotowanych posiłków. Wiele osób np. ugotowany rosół wykorzystuje na drugi dzień i zamienia go w zupę pomidorową. Rosół można uznać za bazę wielu zup, więc sam w sobie daje więcej możliwości. Skupiając się dalej na rosole, można zauważyć, że jednak daje nam on więcej możliwości. Jakich? Z warzyw, które są w zupie, można przyrządzić np. sałatkę warzywną. Jeśli zostało nam mięso, warzywa i rosół, możemy to wykorzystać do przygotowania galaretki drobiowej. W związku z tym jeden rosół już nam daje 2-3 możliwości. Jeśli ugotujesz za dużo ziemniaków to ich również nie wyrzucaj. Możesz z nich zrobić kluski śląskie, kotlety ziemniaczane jak i je podpiec na patelni.

W sezonie grillowym bardzo często zostają nam upieczone kiełbasy czy kawałki mięsa. Wiele osób je wyrzuca, a ja proponuję dodać je do młodej kapusty i zrobić z niej bigos. Resztki jedzenia idealnie sprawdzają się do przygotowania domowej pizzy czy zapiekanek, których bazą może być makaron z obiadu jak i czerstwy chleb. Dlatego też zwróć uwagę, czy jeśli zrobisz obiad i zostaną ci z niego produkty, to zastanów się jak je możesz użyć, aby w pełni wykorzystać ich możliwości. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki wielu rozwiązaniom, możesz zyskać kolejny posiłek za niewielkie pieniądze lub za darmo.

Więcej artykułów o finansach i ekonomii znajdziesz w serwisie https://www.wfirmie.pl/.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Poprzedni post Jak tworzyć własny biznes? – podstawowe porady
pozyczka Następny post Dlaczego warto brać udział w promocjach bankowych?