• Pies to najlepszy przyjaciel człowieka
img

Naturalne leczenie oraz zapobieganie chorobom wątroby.

Jeśli jesteś, już zmęczony słuchaniem komentarzy na temat przetworzonej karmy oraz konserwantach ucieszy cię fakt, że nie jesteś jedyny. Miłośnicy psów i ich właściciele zaczynają zdawać sobie sprawę, iż podawanie gotowanego czy surowego jedzenia w tych czasach jest dobrym sposobem na utrzymanie swojego psa w dobrym zdrowiu. Naturalne jedzenie z całą pewnością przedłuża życie psa, przeciętnie od dwóch do pięciu lat. Tylko naturalne jedzenie nie obciąża wątroby naszego pupila i jest bardzo pomocne w utrzymaniu jej funkcji, którą jest oczyszczanie z toksyn. Wątroba uznana jest za narząd oczyszczający, ponieważ oczyszcza organizm z toksyn, ułatwia wchłanianie i trawienie tłuszczy. Wątroba to narząd produkujący oraz magazynujący niektóre z białek surowicy krwi. Produkuje, także glikogen, który nazywamy skrobią zwierzęcą, pełni funkcję zapasową, jest magazynem energii u zwierząt. Aby ocenić poziom zdrowia wątroby należy wykonać badania poziom enzymów wątrobowych we krwi. Pierwszy enzym to ALT czyli aminotransferaza alaninowa,  najważniejszy ze wszystkich, który znaleźć możemy w cytoplazmie hepatocytów  oraz jego wysoki poziom jednoznacznie świadczy o uszkodzeniu komórek wątroby.

   Następny to AST - aminotransferaza asparaginianowa. Nie jest ona jednak specyficzna dla wątroby, ponieważ znajduje się w dużych ilościach również w mięśniach i erytrocytach. Podwyższona wartość  świadczyć może o infekcjach występujących w wątrobie, zwyrodnieniu wątroby albo przewlekłym niezakaźnym zapaleniu. Gamma glutamylotransferaza czyli GGT jest najczęściej podwyższony w przypadku cholestazy czyli zastój żółci w wątrobie a także  ostrego i przewlekłego zapalenia trzustki. Zaś  fosfataza zasadowa –ALP, jej poziom jest podwyższony w przypadku podawaniu leków czy  wszelkich procesów zapalnych w organizmie ale przede wszystkim w przypadku chorej wątroby. Oczyszczenia organu jakim jest wątroby jest jednym z najważniejszych elementów wpływających na  zdrowe i długie życie. Aby wątroba twojego czworonoga była w formie przez wiele lat, należy zmienić sposób karmienia. Zacznij  od gotowania swojemu psu albo karm go surowym jedzeniem. Długotrwałe karmienie przetworzonym jedzeniem jak suche karmy czy konserwy z niską jakości mięsa,  spowodować mogą niedobory żywieniowe oraz poważne problemy z wątrobą. Pamiętajmy  aby swoimi czynami nie szkodzić tylko pomagać swoje mu  psu  w zdrowym odżywianiu, dlatego raz na pół roku powinniśmy oczyszczać wątrobę zwierzęcia poprze zastosowanie domowych sposobów  jaki leków farmaceutycznych, jednak zawsze należy skonsultować się  z lekarzem weterynarii. 

   Podsumowując naturalne jedzenie z całą pewnością przedłuża życie psa, przeciętnie od dwóch do pięciu lat. Tylko naturalne jedzenie nie obciąża wątroby naszego pupila i jest bardzo pomocne w utrzymaniu jej funkcji, którą jest oczyszczanie z toksyn. Wątroba uznana jest za narząd oczyszczający, ponieważ oczyszcza organizm z toksyn, ułatwia wchłanianie i trawienie tłuszczy. Wątroba to narząd produkujący oraz magazynujący niektóre z białek surowicy krwi. Produkuje, także glikogen, który nazywamy skrobią zwierzęcą, pełni funkcję zapasową, jest magazynem energii u zwierząt. Aby ocenić poziom zdrowia wątroby należy wykonać badania poziom enzymów wątrobowych we krwi.

Zobacz również