• Pies to najlepszy przyjaciel człowieka
img

Dieta psa chorego na serce

W wielu momentach mówi się, że zdrowie serca to jednocześnie zdrowie całego organizmu. W związku z czym wiedzą o tym psy, które jednocześnie sercowe kłopoty zdrowotne czują tak samo jak ludzie. Zatem w takim leczeniu schorzeń ogromne znaczenie posiada właściwa dieta. Jednak pewne rasy naszych psów są dość genetycznie predysponowane do poszczególnych schorzeń interesującego nas układu krwionośnego. Zatem w owej grupie występuje między innymi ,,buldog angielski”.

Musimy być świadomi, że określone rasy naszych psów są w sposób genetyczny predysponowane do licznych schorzeń układu krwionośnego. Musimy mieć zatem na uwadze, ze kłopoty z sercem stają się bardzo częstym problemem zdrowotnym każdego z psów. Poza tym mogą również pojawić się w każdym wieku, jak i również płci czy nawet wielkości pupila. Należy również wskazać, że uważa się, że istnieją również predyspozycje rasowe do danych schorzeń owego narządu. Na liczne wady oraz choroby dziedziczne cierpią w szczególności przedstawiciele ras takich jak: cocker spaniel, czy doberman.

Następnie można również wymienić dog de Bordeaux i buldog francuski oraz buldog angielski. Wskazuje się zatem, że ogólnie choroby serca naszych pupili zostały podzielone na wrodzone oraz nabyte. W związku z czym objawy poszczególnego schorzenia mięśnia sercowego są jednocześnie trudne dla zauważenia, jednak musimy pamiętajmy o swoistej profilaktyce. Skutkuje to tym, że do licznych oznak, które Świadczą o licznych problemach z sercem należą między innymi: przyspieszone oddychanie po pewnym wysiłku, jak i również niechęć do wysiłku, czy zsiniały język, a poza tym „dławiący” kaszel, który jest spotykany najczęściej w nocy oraz nad ranem. Specjaliści informują, ze brzmi jakby coś utknęło naszemu zwierzęciu w gardle powodując jednocześnie wykrztuśny odruch.  Poza tym nasz pies, u którego rozpoznano ową wadę serca wymaga  restrykcyjnej oraz specjalistycznej diety. Wskazuje się zatem, że jej znaczenie poznano jednak w ciągu ostatnich paru lat. Ukazuje się, że w dawniejszych czasach panowało pewne przekonanie, które  mówiło, że najważniejszą zmianą dietetyczną u licznych psów  jest ograniczenie tak zwanej podaży sodu. Jednak u psów częsta jest ,,niewydolność serca” określana jako określone upośledzenie funkcji pompującej owe serca. Musimy zatem pamiętać, ze przyczyny mogą być również wrodzone bądź nabyte. Skutkuje to tym, że w przypadku określonych wad wrodzonych, jak i również zwyrodnienia zastawek opisywana niewydolność serca ma charakter przewlekły oraz  postępujący.

Podsumowując pewne rasy naszych psów są dość genetycznie predysponowane do poszczególnych schorzeń interesującego nas układu krwionośnego. Zatem w owej grupie występuje między innymi ,,buldog angielski”.

Musimy być świadomi, że określone rasy naszych psów są w sposób genetyczny predysponowane do licznych schorzeń układu krwionośnego. Musimy mieć zatem na uwadze, ze kłopoty z sercem stają się bardzo częstym problemem zdrowotnym każdego z psów. Poza tym mogą również pojawić się w każdym wieku, jak i również płci czy nawet wielkości pupila.

Zobacz również